ΑΕΚ-Παναθηναϊκός: Απίστευτο φινάλε – Δοκάρι ο Ιωαννίδης, έπιασε πέναλτι ο Μπρινιόλι (Videos)

ΑΕΚ-Παναθηναϊκός: Ντερμπάρα με τα όλα της, «έσπασαν» καρδιές στο φινάλε στη Νέα Φιλαδέλφεια – Δοκάρι είχαν οι φιλοξενούμενοι, χαμένο πέναλτι οι γηπεδούχοι.

Το ντέρμπι των δύο πρώτων ομάδων της βαθμολογίας, αποζημιώνει πλήρως το όνομά του. Ειδικά σε επίπεδο σασπένς. Η ΑΕΚ στο 1-0 επί του Παναθηναϊκού και τα τελευταία λεπτά έγιναν… ροντέο. Με τεράστιες εκατέρωθεν ευκαιρίες είτε για ισοφάριση είτε για αύξηση της διαφοράς του σκορ.

Στο 90+8’ ο Ιωαννίδης μπήκε στην περιοχή της ΑΕΚ από αριστερά. Πέρασε και τον Αθανασιάδη, πλάσαρε από πλάγια θέση, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι και χάνοντας τεράστια ευκαιρία για την ισοφάριση.

Ένα λεπτό μετά, ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι για μαρκάρισμα του Σένκεφελντ πάνω στον Φερνάντες. Ο Γκαρσία ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο Μπρινιόλι απέκρουσε διατηρώντας το 1-0 και μην επιτρέποντας να αυξηθεί η διαφορά.

Μακάμπι - Παναθηναϊκός AKTOR: Νίκη μονόδρομος και επιστροφή στο ΟΑΚΑ - ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (02/05) - Με «αιώνιους» στην Euroleague και Άστον Βίλα-Ολυμπιακός
Γκραντ: “Ένα ματς όλη η σεζόν”
Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”