Άρης - Παναιτωλικός 1-0: Αποχώρησε βουρκωμένος με φορείο ο Πάλμα (photos)
Eurokinissi

Ο Άρης επικράτησε με 1-0 του Παναιτωλικού, αλλά η χαρά των «κίτρινων» μετριάστηκε από τον τραυματισμό του Λουίς Πάλμα.

Ο επιθετικός από τις Ονδούρες τραυματίστηκε στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης σε μια διεκδίκηση της μπάλας με τον Λάρσον και επισκίασε την επιστροφή του Άρη στις νίκες.

Ο Πάλμα φάνηκε να πονά πολύ και να ανησυχεί για τη σοβαρότητα του τραυματισμού του. Κρατούσε απελπισμένος το πρόσωπό του και βούρκωσε. Μεταφέρθηκε στον πάγκο με φορείο και έμεινε εκεί για να τον εξετάσουν οι γιατροί.

Με το τέλος του αγώνα οι συμπαίκτες του έτρεξαν από πάνω του για να τον παρηγορήσουν, αλλά δεν έπαιρνε το χέρι από το πρόσωπό του και στη συνέχεια μεταφέρθηκε με φορείο στα αποδυτήρια.

Οι πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγο για διάστρεμμα, ενώ την Παρασκευή (30/12) ο Πάλμα θα υποβληθεί σε μαγνητική τομογραφία, προκειμένου να διαπιστωθεί το μέγεθος του προβλήματος.

Δείτε τις χαρακτηριστικές φωτογραφίες:

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»