Μίτσελ: «Κάναμε το αντίθετο απ’ αυτό που έπρεπε»
Intime

ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός: Ο Μίτσελ στάθηκε στην κακή αντίδραση της ομάδας του στο δεύτερο μέρος που έφερε και την ισοπαλία.

Το ματς των Ιωαννίνων έμοιαζε να είναι για τα καλά στα χέρια του Ολυμπιακού. Με το 2-0 υπέρ των Πειραιωτών, τα πάντα κυλούσαν όπως τα ήθελε η ομάδα του Μίτσελ. Όμως στο τέλος ήρθε η ισοφάριση του ΠΑΣ και έτσι οι «ερυθρόλευκοι» άρχισαν τον δεύτερο γύρο με κακό αποτέλεσμα, ειδικά έτσι όπως διαμορφώθηκε αυτό.

Ο Ισπανός τεχνικός των Πρωταθλητών, επισήμανε πως όλα κύλησαν καλά στο πρώτο μέρος, αλλά στο δεύτερο η ομάδα του έκανε ακριβώς αυτά που δεν έπρεπε. Αναφέροντας μάλιστα πως ενώ έπρεπε να πιέσει ψηλά ο Ολυμπιακός, έδωσε χώρο στα Γιάννινα.

Η δήλωση του Μίτσελ:

«Στο πρώτο ημίχρονο κυριαρχήσαμε και καταφέραμε να προηγηθούμε. Πολύ καλός ο ρυθμός μας αλλά στο δεύτερο μέρος κάναμε ακριβώς το αντίθετο από αυτό που έπρεπε. Είπαμε στα αποδυτήρια να πιέσουμε ψηλά αλλά εμείς δώσαμε χώρο στον αντίπαλο».

Για τον Φορτούνη: «Παίζει καλά τελευταία και έβαλε τα δύο γκολ, έκανε ένα τέλειο πρώτο ημίχρονο».

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ