Παναθηναϊκός Κ19: Ανατριχίλα με ηγέτη Μπιλάλ, ντόπες Σάμιου και «χόρτο μαγικό» (video)

Παναθηναϊκός: Οι μικροί του «τριφυλλιού» κατέθεσαν μαχητική ψυχή κόντρα στην Τρέντσιν! Δείτε τι έγινε πριν, στη διάρκεια του ματς, αλλά και τους πανηγυρισμούς στο τέλος.

Οι νέοι του Παναθηναϊκού έδωσαν μία μαγική παράσταση στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά και στο τέλος του αγώνα με την Τρέντσιν.

Στο βίντεο-παρακάμερα της ΠΑΕ δεν είναι εύκολο ν' αποτυπωθεί το παναθηναϊκό μεγαλείο του Σάμιου, των στελεχών της ομάδας και φυσικά των παιδιών της Κ19. Ο Παναθηναϊκός στο πρώτο ματς στη Λεωφόρο είναι νικήσει 2-0 και στη ρεβάνς βρέθηκε να χάνει 3-1 στο ημίχρονο.

Ο τεχνικός Βαγγέλης Σάμιος τους ντόπαρε πριν τον αγώνα. Στο ημίχρονο αρχικά τους τα έψαλλε και μετά ζήτησε καρδιά. Πριν πάρει τον λόγο ο προπονητής, μίλησε ο Μαζχάρ Μπιλάλ. Αυτός ο 19χρονος Αιγύπτιος ταλαντούχος επιθετικός ζήτησε να αλλάξουν ορισμένα πράγματα. Κι άλλαξαν όλα.

Ο Παναθηναϊκός με τρία γκολ του Αιγύπτιου που έχει εννέα γκολ πλέον στον θεσμό, γύρισε τον αγώνα με τους Σλοβάκους, νίκησε 4-3 και προκρίθηκε στα play off του UEFA Youth League! Οι πανηγυρισμοί ακριβώς μικρών παιδιών. Ακόμα και του Σάμιου.

Στο τέλος. Ο καθένας να πανηγυρίζει έξαλλα, να φιλάει το σήμα με το «τριφύλλι», ο Μπιλάλ να φωνάζει «αυτή είναι η αγαπημένη μου γαμ... ομάδα». Ο Βολάκης να λέει σε όλους «δείξαμε σε όλους ποιος είναι ο Παναθηναϊκός στην Ευρώπη». Και στο τέλος στα αποδυτήρια να τραγουδάνε όλοι «χόρτο μαγικό».