Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ: Στον «Καίσαρα» Σταύρο Σαράφη αφιέρωσε το διπλό ο Λύρατζης

Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ: Ο νεαρός Λευτέρης Λύρατζης αφιέρωσε τη νίκη στον Σταύρο Σαράφη.

Η οικογένεια του ΠΑΟΚ εδώ και λίγες μέρες είναι πιο φτωχή μετά τον χαμό του Σταύρου Σαράφη.

Ο νεαρός δεξιός μπακ του «Δικεφάλου» Λευτέρης Λύρατζης μετά το ματς αφιέρωσε τη σπουδαία νίκη στον αείμνηστο «Καίσαρα».

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της Cosmote TV:

Για το αν ο ΠΑΟΚ αιφνιδίασε τον Ολυμπιακό και την εξέλιξη του αγώνα: «Ο στόχος ήταν ένας. Να παίξουμε κυριαρχικά και να σκοράρουμε ένα γρήγορο γκολ. Τα καταφέραμε. Μετά το 1-1, βρήκαμε τρόπο να σκοράρουμε και πάλι και πήγαμε το παιχνίδι εκεί που θέλαμε για να πάρουμε το αποτέλεσμα.

Δεν υπήρξε κάποια οδηγία να επιτεθούμε από την πλευρά μου έτσι βγήκε το παιχνίδι. Ήταν θέμα ψυχολογίας και καθαρού μυαλού που μας έλειψε στα προηγούμενα παιχνίδια».

Το να κερδίζεις ένα ντέρμπι είναι σημαντικό. Είχαμε ένα κίνητρο να παίξουμε για τον «Καίσαρα» τον Σταύρο Σαράφη που έφυγε από τη ζωή και του αφιερώνουμε τη νίκη. Τον γνώριζα πολύ καλά προσωπικά και είμαστε δυστυχισμένοι που έφυγε από τη ζωή».

Ο Ντομινίκ Κοτάρσκι, παράλληλα, είπε:

«Είμαστε πολύ χαρούμενοι για το σημερινό αποτέλεσμα, πετύχαμε μία μεγάλη νίκη που μας δίνει ψυχολογία, ήμασταν άτυχοι σε πολλά ματς όπου ήμασταν καλύτεροι και δεν κερδίσαμε εξ' αιτίας τερμάτων που δεχόμασταν στο τέλος. Το θέλαμε πολύ, παλέψαμε γι' αυτήν και την κατακτήσαμε».

Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη