ΟΦΗ-Ολυμπιακός: Χαμένο πέναλτι για Χάμες – Ο Μανδάς του είπε «όχι»! (Video)

ΟΦΗ-Ολυμπιακός: Τεράστια ευκαιρία για να ισοφαρίσει έχασε η ομάδα του Μίτσελ με τον Χάμες Ροντρίγκες να μην καταφέρνει να νικήσει τον Μανδά σε εκτέλεση πέναλτι.

Μεγάλη ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσια και γρήγορα στο δεύτερο ημίχρονο, έχασε ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκοι» κέρδισαν πέναλτι στο 51ο λεπτό όταν ο Μεγιάδο ανέτρεψε τον Βρουσάι. Η φάση ελέγχθηκε κι απ’ το VAR, με την απόφαση να παραμένει.

Ο Χάμες Ροντρίγκες ανέλαβε την εκτέλεση, θέλοντας να πετύχει το πρώτο του γκολ με τους Πειραιώτες. Όμως ο Μανδάς με εντυπωσιακή επέμβαση του είπε «όχι» διατηρώντας το 1-0 για τον ΟΦΗ, στερώντας τη μεγάλη ευκαιρία απ’ τον Κολομβιανό για να ισοφαρίσει.

Δείτε το χαμένο πέναλτι του Ολυμπιακού:

Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους