Λαμία-ΑΕΚ: Σκόραρε ξανά ο Αραούχο - Απίθανο γκολ ο Πινέδα (Videos)

Λαμία-ΑΕΚ: Με δεύτερο γκολ του Αραούχο και ένα ακόμη απ’ τον Πινέδα, η Ένωση απλοποιεί υπερβολικά την υπόθεση νίκη στο «Αθ. Διάκος».

Ένα λάθος της άμυνας της Λαμίας και η κλάση του Αραούχου, ήρθαν να «τελειώσουν» την υπόθεση νίκη για την ΑΕΚ. Η Ένωση έφτασε σε δεύτερο γκολ με τον Αργεντινό να εκμεταλλεύεται την γκέλα του Τζανετόπουλου στο 65ο λεπτό.

Ο στόπερ της Λαμίας έκανε εντελώς λάθος κοντρόλ, δεν έδιωξε την μπάλα η οποία έφτασε στον Αραούχο κι αυτός με άνεση για τα δικά του δεδομένα, έκανε το 2-0 για την ΑΕΚ.

Η Ένωση, πάντως, δεν είχε πει την τελευταία της λέξης. Οκτώ λεπτά μετά, ήρθε και τρίτο γκολ για τους «κιτρινόμαυρους». Ο Βίντα έκανε όμορφη προσπάθεια, γύρισε στον Πινέδα που κοντρόλαρε και πλάσαρε με το δεξί για να «γράψει» το 0-3!

NBA: Δραματική πρόκριση των Σίξερς στα playoffs, «ζωντανοί» οι Μπουλς
Εργκίν Αταμάν: «Έφυγε» από τη ζωή ο πατέρας του - Η ανακοίνωση της ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR
EOKAN: «Καμία ενημέρωση για θετικό δείγμα ποδοσφαιριστή της Εθνικής Ελλάδας»
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ