ΟΦΗ: Προβληματισμός από την ήττα με 4-1 από τη Γκόου Αχέντ Ίνγκλς (video)

Με βαριά ήττα (4-1) από τη Γκόου Αχέντ Ίνγκλς αποχαιρέτισε την Ολλανδία ο ΟΦΗ.

Κακή εμφάνιση πραγματοποίησε ο ΟΦΗ στο τελευταίο του φιλικό επί ολλανδικού εδάφους, καθώς ηττήθηκε με το βαρύ 4-1 από την Γκόου Αχέντ Ίνγκλς. Για ένα ακόμη παιχνίδι, οι Κρητικοί παρουσίασαν τεράστια τα αμυντικά προβλήματα, με την ενίσχυση να μοιάζει επιτακτική.

Ο ΟΦΗ δέχτηκε τρία γκολ στο πρώτο ημίωρο του αγώνα. Στο 12’ ο Στόκερς, μετά από τραγικό λάθος του Ουές, απέφυγε τον Επασί και πέτυχε το 1-0. Τρία λεπτά αργότερα, οι Ολλανδοί διπλασίασαν τα τέρματα τους, όταν μετά από σέντρα του Κάπερς, ο Λίντμπεργκ πήρε τη κεφαλιά για το 2-0.

Στο 32’ οι Ολλανδοί πέτυψαν και τρίτο τέρμα με τον Φοντάν να γράφει το 3-0. Σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, με τον Νίκο Νιόπλια να προχωράει σε τέσσερις αλλαγές, για να αλλάξει την εικόνα της ομάδας.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε η εικόνα του αγώνα και ο Κάπερς πέτυχε το 4-0 στο 50’. Ο ΟΦΗ έκανε τη δεύτερη του φάση (!) στο 62’ με τον Νέιρα. Στη συνέχεια όμως ανέβασε την απόδοση του, δημιούργησε δύο καλές στιγμές με Τοράλ και Καμάου, αμυντικά έδειχνε πιο σταθερός και στο 71’ μετά από ωραία ενέργεια του Τοράλ, ο ιδιαίτερα δραστήριος Νέιρα μείωσε σε 4-1.

Γκόου Άχεντ Ίνγκλς: Ντε Λάνζ, Ντιγλ, Φοντάν, Κάπερς, Ίντζες, Λίνθορστ, Λίντμπεργκ, Ρόμερς, Γουίλιομσον, Εντβάρντσεν, Στόκερς.

ΟΦΗ: Επασί, Μαρινάκης, Ουές (67′ Πομπί), Γιαννούλης, Διαμαντής (45′ Πασαλίδης), Στάικος (45′ Μεγιάδο), Ντιουσέ (45′ Νέιρα), Τοράλ, Μπουζούκης (67′ Αποστολάκης), Τσιλιανίδης, Φαν Ντάινεν (45′ Καμάου).

Πόλο: Στα ημιτελικά ο Εθνικός, 11-10 τη Γλυφάδα σε ματς - θρίλερ
Champions League: Ο Βινίσιους κράτησε όρθια τη Ρεάλ στο Μόναχο!
Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 80-82 (71-71 κ.α.): Ο Πάρκερ τον… ξέρανε στην εκπνοή
Το ιστιοφόρο Pytheas, το οποίο συνοδεύει την ολυμπιακή φλόγα, έφτασε στην Κάτω Ιταλία