Σένκεφελντ: «Υπάρχει κάτι δομημένο στον Παναθηναϊκό» - Η ατάκα για Ευρώπη (video)
Intime

Παναθηναϊκός: Οι δηλώσεις του Μπαρτ Σένκεφελντ στο Panathinaikos TV εν όψει της νέα σεζόν

Για την παραμονή του Ιβάν Γιοβάνοβιτς αλλά και τον στόχο της πρόκρισης στους ομίλους του Europa Conference League, αναφέρθηκε ο Μπαρτ Σένκεφελντ.

Ο Ολλανδός αμυντικός, που μπήκε πλέον στην 4η σεζόν του στο «τριφύλλι» μίλησε στο Panathinaikos TV για την κατάσταση στην οποία βρίσκεται ο Παναθηναϊκός, αλλά και την εικόνα του στο νικηφόρο φιλικό της Πέμπτης (14/7) με την Αλ Ντουχαΐλ.

«Κρατάμε το αποτέλεσμα, αλλά νομίζω πως στο πρώτο ημίχρονο δεν πρεσάραμε καλά την αντίπαλη ομάδα. Παρ’ όλα αυτά δημιουργήσαμε 2-3 μεγάλες ευκαιρίες για γκολ και στο τέλος κερδίσαμε το πέναλτι και σκοράραμε. Στο δεύτερο ημίχρονο η πίεση ήταν καλύτερη, συνεχίσαμε το παιχνίδι. Φυσικά μπορούμε να βελτιωθούμε» τόνισε αρχικά ο 31χρονος στόπερ και πρόσθεσε:

«Στο τέλος της ημέρας χρειάζεται να αποδείξεις τι θέλεις να κάνεις ως ομάδα. Δεν μου αρέσει να μιλάω πολύ. Είναι καλό που κάποιοι παίκτες είμαστε 1-2 χρόνια μαζί και φυσικά παρέμεινε ο προπονητής. Υπάρχει κάτι δομημένο αλλά χρειάζεται να το αποδεικνύουμε στο γήπεδο.

Πρέπει να είμαστε στην καλύτερη δυνατή κατάσταση. Προσπαθούμε σκληρά και χρειάζεται να συνεχίσουμε σε αυτή την κατεύθυνση. Να βρεθούμε στην καλύτερη φάση μας, να προχωρήσουμε στον επόμενο γύρο και να συνεχίσουμε στην Ευρώπη».

Δείτε τις δηλώσεις:

AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς
Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες