Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης 2-2: Φινάλε με ισοπαλία στο «Κολοκοτρώνης» (photos)

Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης: Χορταστικό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο με τέσσερα γκολ.

Για ένα ημίχρονο έπαιξαν ποδόσφαιρο Αστέρας Τρίπολης και Απόλλων Σμύρνης, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 2-2. Το πρώτο μέρος στο «Θ. Κολοκοτρώνης» είχε ελάχιστες καλές στιγμές, αλλά στο δεύτερο 45λεπτο το ματς απέκτησε ενδιαφέρον.

Ο Μπαράλες έκανε το 1-0 για να ισοφαρίσει ο Τσιλούλης. Ο Ιγκλέσιας έβαλε εκ νέου το προβάδισμα στους Αρκάδες, αλλά ο Ντάουντα στο φινάλε ισοφάρισε στο τελικό 2-2.

Ο αγώνας δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον, με τους δύο προπονητές να κάνουν αρκετές αλλαγές για να βγάλουν τα συμπεράσματά τους.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα στο «Θ. Κολοκοτρώνης» ήταν χαμηλός, χωρίς πολλές φάσεις. Ο Απόλλων ξεκίνησε κάπως πιο ορεξάτα και προσπάθησε να απειλήσει, χωρίς όμως να χάσει τη μεγάλη φάση. Εξαίρεση αποτελεί το καλό σουτ του Ντάουντα στο 3’, που πέρασε δίπλα από την εστία των Αρκάδων. Υποτονικός ήταν και ο Αστέρας, με κάποια σουτ των Μπαράλες και Μιχόπουλου να μην βρίσκουν στόχο.

Η εικόνα του αγώνα άλλαξε στο δεύτερο μέρος και σε αυτό συνέβαλε το γρήγορο γκολ των γηπεδούχων. Στο 49’ από μπαλιά του Άλβαρες, ο Μπαράλες με κεφαλιά πέτυχε το 1-0.

Στο 69’ ο Απόλλων βρήκε τρόπο να απαντήσει, με τον Τσιλούλη να ισοφαρίζει από κοντά σε 1-1. Στο 74’ όμως ο Ιγκλέσιας με ωραίο σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής έγραψε το 2-1.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» όμως έβγαλε αντίδραση και στο 90’ ισοφάρισε σε 2-2 με κεφαλιά του Ντάουντα. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Ιγκλέσιας για φάουλ, μετά από υποδειξη του VAR.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Πίτσου (65' Καστάνιο), Αντζουλάς, Άλβαρες, Κανελλόπουλος (61' Κανελλόπουλος), Μουνάφο (79' Βαλιέντε), Σίτο (79' Σόνι), Ριέρα, Μιχόπουλος (61' Κρέσπι), Μπαράλες.

Απόλλων Σμύρνης (Μπάμπης Τεννές): Κότσαρης, Μπαξεβανιδης, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Βιτλής (81' Τουτουαρίμα), Κάστρο (60' Κραγιόπουλος), Σλίβκα, Φατιόν, Μαρτίνες (60' Τσιλούλης), Ντάουντα, Ιωαννίδης.

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
EuroLeague: Ανακοίνωση για τις δηλώσεις του Εργκίν Αταμάν περί διαιτησίας
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση