Νιόπλιας: «Ψάχνουμε κίνητρα, διαχειριστήκαμε καλά το ματς» (Video)

Λαμία-ΟΦΗ: Ο Νίκος Νιόπλιας μίλησε για την εικόνα της ομάδας του που πήρε τη νίκη σε ένα ματς που το κίνητρο ήταν στον αντίπαλο.

Μετά την ήττα απ’ τον Ιωνικό, ο ΟΦΗ αντέδρασε. Επικράτησε στην έδρα της Λαμίας, παρότι η ομάδα της Φθιώτιδας ήταν αυτή που είχε το μεγάλο κίνητρο στο ματς. Ο Νίκος Νιόπλιας τόνισε πως η ομάδα του έδειξε χαρακτήρα και διαχειρίστηκε καλά την αναμέτρηση.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του τεχνικού του ΟΦΗ:

«Αντιδράσαμε καλά μετά την ήττα από τον Ιωνικό. Είχαμε μια συνέχεια, είχαμε καλό πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε ένα περίεργο παιχνίδι, χωρίς μεγάλη ποιότητα. Μετά το 1-2 διαχειριστήκαμε καλά το παιχνίδι.

Εμείς ψάχνουμε κίνητρα σε αυτά τα ματς. Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες και κοιτάμε να βρούμε τον τρόπο να κερδίσουμε όλα τα παιχνίδια».

O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!