ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 1-0: Αφηνιάζει ο Κρέσπο με τους Περιστεριώτες - Απίστευτο στατιστικό! (photos)

ΠΑΟΚ-Ατρόμητος: Ο Κρέσπο σκόραρε ξανά κόντρα στην ομάδα του Περιστερίου. Δείτε τους αριθμούς του Ισπανού στόπερ.

Ο Χοσέ Άνχελ Κρέσπο έδωσε τη λύση στον Ατρόμητο.

Ο 35χρονος Ισπανός στόπερ του ΠΑΟΚ με θαυμάσια γυριστή κεφαλιά σε σέντρα του Σάστρε, έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Γιαννιώτη, σημείωσε το 1-0 κι αυτό ήταν το τελικό σκορ, που χάρισε στην ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου μία ακόμα νίκη.

Ο Κρέσπο με αυτό το γκολ, έφτασε τα 8 στην καριέρα του με τη φανέλα του ΠΑΟΚ σε 199 ματς! Τα μισά, λοιπόν, είναι κόντρα στον Ατρόμητο! Ο Κρέσπο είχε τρία γκολ μέχρι τον σημερινό αγώνα κι όλα σημειώθηκαν στο Περιστέρι. Τη σεζόν 2017-18 σκόραρε με σουτ στη νίκη 0-2 στην έδρα του Ατρόμητου. Την επόμενη περίοδο σκόραρε πάλι με σουτ (τελικό 1-1). Την σεζόν 2019-20 με κεφαλιά στο τελευταίο λεπτό σημείωσε το τελικό 2-3!

Και σήμερα πέτυχε το πρώτο του γκολ στην Τούμπα κόντρα στον Ατρόμητο!

Ρεάλ Μαδρίτης: Θέμα χρόνου η μαθηματική στέψη της στη LaLiga
Premier League: Με «τριάρα» συνεχίζει πρώτη η Άρσεναλ, νίκη «ανάσα» για τη Νότιγχαμ
Γιάννης Αντετοκούνμπο: «Ακόμα δεν μπορώ να τρέξω! Θα μου πάρει καιρό στο επίπεδο που θέλω»
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Τα δεδομένα για Μαρτίνες και Τίλεμανς ενόψει της ρεβάνς