ΑΕΚ: Χωρίς τελική στο δεύτερο ημίχρονο - Τι είπε ο Γιαννίκης για το νέο κάζο

Η ΑΕΚ υπέστη τρίτη σερί ήττα στο ΟΑΚΑ, δεν έκανε ούτε φάση στο δεύτερο ημίχρονο και ο Αργύρης Γιαννίκης μίλησε για «τεράστια απογοήτευση».

Η ΑΕΚ βρίσκεται σε κατηφόρα δίχως φόρα. Γνώρισε τρίτη σερί εντός έδρας ήττα καθώς και ο Βόλος κατάφερε να περάσει από το ΟΑΚΑ.

Έχασε έτσι κι άλλο έδαφος στην προσπάθεια της να πλησιάσει τον Ολυμπιακό. Το χειρότερο όμως για την ΑΕΚ ήταν η τραγική της εικόνα. Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο δικέφαλος κατάφερε να μην κάνει ούτε τελική(!) με τον Αργύρη Γιαννίκη να κάνει λόγο για τεράστια απογοήτευση στις δηλώσεις του.

Η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο 9 τελικές με τις 3 να είναι στην εστία. Τι έγινε στην επανάληψη; Κατάρρευση. Οι τελικές ήταν 0-7 για τον Βόλο που έφτασε στο τρίποντο.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Γιαννίκη μετά το νέο κάζο:

«Είχαμε ένα καλό πρώτο ημίχρονο με ευκαιρίες, με χαμένο πέναλτι. Όμως από μία στατική φάση δεχθήκαμε ένα γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε καλό παιχνίδι. Φάνηκε ότι κάποιοι παίκτες που πέρασαν κορονοϊό είχαν επηρεαστεί. Τρίτο ματς που δεν καταφέραμε να κερδίσουμε εντός έδρας και είναι τεράστια απογοήτευση.

Έλειπαν παίκτες σήμερα. Έχουμε τραυματίες, κορονοϊούς. Είχε παίκτες η ΑΕΚ να παίξει βέβαια ποδόσφαιρο. Πρέπει σε κρίσιμα ματς του παιχνιδιού να βάζεις γκολ, αλλά και πάλι δε δικαιολογείται να δέχεσαι γκολ στο δεύτερο ημίχρονο».

ΑΕΚ - Ολυμπιακός: Μπήκε στις προπονήσεις ο Κάλενς ενόψει ντέρμπι
Αλλαγή ώρας: Πότε γυρίζουμε τα ρολόγια μια ώρα μπροστά
Μιχάλης Φιλόπουλος: 17 χρόνια από τη δολοφονία του - Το μήνυμα Ερασιτέχνη και ΚΑΕ Παναθηναϊκός
Ο Κώστας Νικούλι στο ΟΠΑΠ Game Time: Για τη φιέστα της ΑΕΚ, το ντέρμπι με Ολυμπιακό και την τέχνη