Live Chat Παναιτωλικός-Άρης 0-2 (Τελικό)

Παναιτωλικός-Άρης: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση από το Live Chat του Onsports.

Η αυλαία της δεύτερης ημέρας της 20ης αγωνιστικής της Super League ανοίγει στο Αγρίνιο. Ο Παναιτωλικός υποδέχεται τον Άρη με τις δύο ομάδες να… καίγονται για τη νίκη και συνάμα το «τρίποντο».

Τα «καναρίνια» του Γιάννη Αναστασίου έχουν μπει εξαιρετικά στο 2022 και μετρούν τρεις συνεχόμενες νίκες, δύο για τη Super League, εκτός έδρας με την ΑΕΚ (2-1) και τον ΟΦΗ (4-2) και μία εντός με τον Ολυμπιακό (2-1) για το Κύπελλο. Κόντρα στους Θεσσαλονικείς θέλουν το 4Χ4 αλλά και να πάρουν εκδίκηση για τη βαριά ήττα 5-1 στον πρώτο γύρο στο «Κλ. Βικελίδης».

Αντίθετα, η πορεία του Άρη στα πρώτα ματς του νέου χρόνου δεν είναι η καλύτερη. Οι «κίτρινοι» μετρούν τρεις συνεχόμενες «λευκές» ισοπαλίες με τη Λαμία, δύο για το Κύπελλο και στην κανονική διάρκεια και μία για τη Super League. Το «συγκρότημα» του Άκη Μάντζιου είναι σε οριακή κατάσταση και η νίκη αποτελεί… μονόδρομο.

Παρακολουθήστε το Παναιτωλικός-Άρης από το Live Chat του Onsports…