Live Chat Ολυμπιακός-Άρης 1-0 (τελικό)

Ολυμπιακός-Άρης: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση από το Live Chat του Onsports.

Αναμφίβολα η αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Άρη είναι αυτή που ξεχωρίζει από την 13η αγωνιστική της Super League. Η αυλαία του πρώτου γύρου πέφτει στο φαληρικό γήπεδο, όπου οι δύο «μονομάχοι» θέλουν τη νίκη και παράλληλα τους τρεις βαθμούς στη... μάχη που δίνουν.

Οι Πειραιώτες του Πέδρο Μαρτίνς προέρχονται από την ήττα 1-0 από την Αντβέρπ στο φινάλε των ομίλων του Europa League και θέλουν να δείξουν αντίδραση. Παράλληλα, η ισοπαλία (0-0) της ΑΕΚ στην Τρίπολη τους δίνει μία μεγάλη ευκαιρία για να πάρουν νέα απόσταση από τους διώκτες τους, φτάνοντας τη διαφορά στο +8.

Από την άλλη, οι «κίτρινοι» του Άκη Μάντζιου προέρχονται από δύο συνεχόμενες νίκες, επί των ΠΑΟΚ και Αστέρα Τρίπολης, με αποτέλεσμα να έχουν πλησιάσει στην 6άδα και αυτή τη στιγμή βρίσκονται στο -1 από τον ΟΦΗ - που δεν έχω υποχρεώσεις αυτή την αγωνιστική ελέω των κρουσμάτων στον Απόλλωνα Σμύρνης - και το -2 από τον «Δικέφαλο του Βορρά». Έτσι, μ' ένα θετικό αποτέλεσμα στο «Γ. Καραϊσκάκης», ει δυνατόν τη νίκη, θα έχει κάνει σημαντικό βήμα στη... μάχη για την Ευρώπη.

Παρακολουθήστε και σχολιάστε το Ολυμπιακός-Άρης από το Live Chat…