Live Chat ΠΑΟΚ-Λαμία 2-1 (τελικό)

ΠΑΟΚ-Λαμία: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση από το Live Chat του Onsports.

Έντονο ενδιαφέρον παρουσιάζει η αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Λαμία στην αυλαία του πρώτου γύρου της Super League. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» καίγεται για την επιστροφή στις νίκες στις εγχώριες διοργανώσεις, καθώς έχει χάσει πολύτιμο έδαφος στη βαθμολογία, τη στιγμή που οι «κυανόλευκοι» θέλουν να κάνουν μία θετική εμφάνιση και ει δυνατόν να φύγουν με βαθμό ή βαθμούς από την Τούμπα.

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου μετράει τρεις συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα, από τον Ατρόμητο, τον Άρη και τον Ιωνικό, με αποτέλεσμα να έχει υποχωρήσει στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 19 βαθμούς και είναι στο -13 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό και -8 από την δεύτερη ΑΕΚ, ενώ πιο πάνω του είναι ο ΠΑΣ Γιάννινα με 22 βαθμούς και ο Παναθηναϊκός με 20, έπειτα από τη τελευταία του νίκη.

Όπως είναι εύκολα αντιληπτό, οι Θεσσαλονικείς «καίγονται» για τη νίκη και συνάμα το «τρίποντο», όχι μόνο για να βάλουν τέλος σ’ ένα αρνητικό σερί, αλλά και για να ξεκινήσουν την… αντεπίθεσή τους, στην αυλαία του πρώτου γύρου.

Από την άλλη, η ομάδα της Φθιώτιδας στα τελευταία τρία ματς μετράει μόλις μία ισοπαλία. Αυτό σημαίνει πως παραμένει σε δύσκολο βαθμολογική θέση, ούσα 12η στον πίνακα με 10 βαθμούς συγκομιδή και είναι στο -1 από τον Ατρόμητο και το -3 από τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Παρακολουθήστε και σχολιάστε το ΠΑΟΚ-Λαμία από το Live Chat…