Live Chat AEK - Παναθηναϊκός 1-0 (τελικό)

ΑΕΚ-Παναθηναϊκός: Δείτε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση για την 12η αγωνιστική της Super League μέσα από το Live Chat του Onsports

Όλα τα γκολ για το δεύτερο μέρος τα κρατούσε η ΑΕΚ και με 4-0 κόντρα στην Κηφισιά είναι ουσιαστικά περασμένη στα προημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας. Στροφή και πάλι στο πρωτάθλημα, εκεί που κέρδισε στο 90′ με γκολ του Σάκχοφ τον ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1 εκτός έδρας και παρέμεινε στο -6 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό. Η Ένωση ψάχνει μια νίκη σε ντέρμπι και σήμερα κόντρα στον Παναθηναϊκό έχει την ευκαιρία για ένα σημαντικό τρίποντο.

Από νίκη σε κύπελλο προέρχεται και ο Παναθηναϊκός, αλλά το 2-1 κόντρα στον Βόλο του δίνει μεν το προβάδισμα, αλλά όλα θα κριθούν στην ρεβάνς του «Πανθεσσαλικού». Τον δρόμο του έχει βρει πάντως και στο πρωτάθλημα, εκεί που κέρδισε τον Παναιτωλικό με 2-0, σε συνέχεια του διπλού επί της Λαμίας με 3-1. Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς καλείται να διευρύνει το σερί της αν θέλει να εδραιώσει την παρουσία της στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας, μόνο που σήμερα έχει απέναντι της την ΑΕΚ στο ντέρμπι της Αθήνας.