Live Chat ΠΑΟΚ-Άρης: Το τρίτο ημίχρονο του επεισοδιακού ντέρμπι στην Τούμπα

ΠΑΟΚ-Άρης: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το ντέρμπι από το Live Chat του Onsports.

Το πρώτο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης για τη φετινή σεζόν έφτασε. Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Άρη στην Τούμπα, σε μία «μάχη» που ο νικητής δεν θα αποκτήσει μόνο βαθμολογικό όφελος, αλλά και θα αυξήσει το γόητρό του, απέναντι στον ηττημένο.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» πηγαίνει στο ντέρμπι με μοναδικό στόχο τη νίκη και συνάμα το «τρίποντο». Το «συγκρότημα» του Ραζβάν Λουτσέσκου προέρχεται από την ήττα 2-0 από τον Ατρόμητο την προηγούμενη αγωνιστική, αλλά και από την «λευκή» ισοπαλία (0-0) με την Σλόβαν στην Μπρατισλάβα.

Οριακά είναι τα πράγματα και για τους «κίτρινους». Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άκη Μάντζιου γνώρισε την πιο βαριά εντός έδρας ήττα στην ιστορία της. Ο ΠΑΣ Γιάννινα έκανε πάρτι 5-0 στο «Κλ. Βικελίδης» και στην Τούμπα ο Άρης θα παίξει τα… ρέστα του για να βγάλει αντίδραση.