Live Chat Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης 1-0 (Τελικό)

Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης από το Live Chat του Onsports

Ακόμη μια ήττα προστέθηκε στο παθητικό του Παναιτωλικού την προηγούμενη αγωνιστική, χάνοντας από τον ΠΑΣ Γιάννινα εκτός έδρας με 3-0. Από το πρώτο ημίχρονο πίσω στο σκορ με 2-0, σε ένα παιχνίδι που έχει παράπονα και από την διαιτησία. Το θέμα για την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου είναι πως γνώρισε την πέμπτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα και όπως ήταν αναμενόμενο υποχώρησε προς τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Σημαντικό αποτέλεσμα για τον Απόλλωνα Σμύρνης το 2-2 απέναντι στην ΑΕΚ, έχοντας απέναντι του μια φορμαρισμένη και μεγάλη ομάδα. Με ανάλογες εμφανίσεις στο μέλλον έχει κάθε λόγο να ελπίζει σε παραμονή στην μεγάλη κατηγορία, όμως χρειάζεται νίκες στα καθοριστικά παιχνίδια για να αφήσει πίσω του τις ομάδες που πρέπει. Εξάλλου, η ομάδα του Φέστα έχει μόλις μια νίκη στο πρωτάθλημα και με απολογισμό 1-3-5 παλεύει να κερδίσει όσες περισσότερες θέσεις γίνεται στον πίνακα της βαθμολογίας.