Παναθηναϊκός-Ιωνικός: Χατ τρικ ο Καρλίτος, παρθενικό γκολ για Παλάσιος και 4-1! (Videos)

Παναθηναϊκός-Ιωνικός: Μέσα σε τρία λεπτά οι «πράσινοι»… τελειώνουν το ματς, με χατ τρικ Καρλίτος και παρθενικό γκολ (πέναλτι) του Παλάσιος!

Χωρίς να αγχωθεί, χωρίς να… ρίξει ταχύτητα, ο Παναθηναϊκός «καθάρισε» το ματς με τον Ιωνικό πριν συμπληρωθεί μία ώρα αγώνα στη Λεωφόρο. Οι «πράσινοι» μέσα σε τρία λεπτά, έκαναν το 2-1, 4-1 και μετέτρεψαν κι αυτή την αναμέτρηση στην έδρα τους, σε γιορτή!

Το 3-1 ήρθε απ’ τον Καρλίτος. Ο Ισπανός πέτυχε το πρώτο του χατ-τρικ με τη φανέλα του Παναθηναϊκού, φτάνοντας τα 7 γκολ σε 6 ματς. Ξεπερνώντας ήδη την περσινή του επίδοση. Ο Βαφέας έκανε μεγάλο λάθος γυρίζοντας την μπάλα προς τον τερματοφύλακά του. Ο Ισπανός επιθετικός πήρε την μπάλα, βγήκε τετ α τετ και άνετα έκανε το 3-1.

Κι ενώ ο Ιωνικός ήταν ακόμη… ζαλισμένος, ο Παναθηναϊκός δεν έριξε ταχύτητα κι αμέσως κέρδισε πέναλτι με τον Παλάσιος. Ο Αργεντινός ήταν αυτός που ανέλαβε και την εκτέλεση στο 56ο λεπτό, διαμορφώνοντας το 4-1 και σημειώνοντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα των «πράσινων».

Άρης - ΠΑΟΚ, Τόμας Κεντζιόρα: «Θέλουμε να είμαστε πρωταθλητές»
ΑΕΚ: Ζητά την προσοχή των οπαδών - «Το γήπεδο είναι περιουσία όλων»