ΟΦΗ: Επιστροφή για Μεγιάδο, Τοράλ – Σκόραρε στο φιλικό 5-1 με τον Πόρο ο Ισπανός (photos)

ΟΦΗ: Ο Νίκος Νιόπλιας χρησιμοποίησε 45 λεπτά τους Μεγιάδο, Τοράλ στο φιλικό 5-1 με τον Πόρο και ο Ισπανός βρήκε δίχτυα.

Χαμόγελα στον ΟΦΗ για την επιστροφή των Μεγιάδο και Τοράλ.

Οι δύο παίκτες αγωνίστηκαν για ένα ημίχρονο στο φιλικό 5-1 επί του Πόρου και μάλιστα ο Ισπανός μεσοεπιθετικός βρήκε και δίχτυα. Οι σημαντικοί παίκτες είναι πλέον ετοιμοπόλεμοι και υπολογίζονται και για τον εκτός έδρας αγώνα με τον Παναιτωλικό, με την επανέναρξη του πρωταθλήματος.

Ο Πόρος απείλησε πρώτο στο 12’ όταν ο Πήλιος εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ. Στο 14’ σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής του Φαν Ντάινεν κόντραρε και στο 18′ ο Φαν Ντάινεν έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Καλαμιώτης με αυτογκόλ σημείωσε το 1-0.

Στο 24′ έγινε το 2-0 για τον ΟΦΗ με διαγώνιο σουτ του Νέιρα.

Στο 34′ έφυγε άουτ το σουτ του Φαν Ντάινεν και στο 43′ πάλι έχασαν ευκαιρία οι παίκτες του Νιόπλια, με τους Ντουρμισάι, Γιαννούλη να αστοχούν από καλή θέση.

Στο 40′ μείωσε ο Πόρος σε 2-1 με γκολ του Λούσι και στο 50’ ο Ντουρμισάι πέτυχε το 3-1. Στο 54’ έγινε το 4-1 για τον ΟΦΗ μετά την κεφάλια του Πασαλίδη από κόρνερ του Μπαλογιάννη, ο οποίος είχε δοκάρι στο 66′. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 83’ με ωραία ενέργεια και σουτ ο Τοράλ.

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Πασαλίδης, Μαρινάκης, Λάμπρου, Νέιρα, Φαν Ντάινεν, Ναμπί, Ντουρμισάι, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Μπαλογιάννης.

Πόρος: Αζίζι, Αρώνης, Καλαμιώτης, Κουτσογιαννάκης, Λούσι, Παγώνης, Παναγιώτου, Πανάγου, Παπαδομιχελάκης, Πήλιος, Ράπτης.

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)