Παναθηναϊκός-Βόλος: Τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος, έπειτα από 55 μήνες! (photos)

Παναθηναϊκός-Βόλος: Το «τριφύλλι» σημείωσε τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, τον Φλεβάρη του 2017.

Ο Παναθηναϊκός κάνει πάρτι στη Λεωφόρο και προηγείται 4-0 του Βόλου από το πρώτο ημίχρονο.

Τόσα γκολ στο πρώτο 45λεπτο, είχε να πετύχει ο Παναθηναϊκός από τις 18/2/17. Τότε, οι «πράσινοι» διέλυσαν εκτός έδρας 5-0 τον Αστέρα Τρίπολης.

Τα γκολ σημείωσαν οι Κλωναρίδης 7’, Μπεργκ 9’, Μολέντο 30’, Εμποκού 39’ και ο Μπουμάλ στο 83’, σημείωσε το 0-5.

Μία αγωνιστική νωρίτερα, στις 12/2/17, ο Παναθηναϊκός πέτυχε πάλι τέσσερα γκολ σε ένα ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο. Στο 4-0 επί του Παναιτωλικού στη Λεωφόρο. Τα γκολ πέτυχαν οι Μπεργκ 67’, 80’, 92’, Λουντ 89’.

Αν θέλουμε, όμως, να πάμε σε ματς που ο Παναθηναϊκός πέτυχε τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά εντός έδρας, θα πρέπει να γυρίσουμε στις 11/1/15. Τότε, στη Λεωφόρο συνέτριψε 5-0 τον Εργοτέλη. Τα γκολ σημείωσαν οι Κλωναρίδης 8’, Μπεργκ 12’, 15’, 42’, Ταυλαρίδης 23’.

Tα τέσσερα γκολ κόντρα στον Βόλο:

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ