Άρης: Συνεχίζει εκτός ο Ματέο!

Άρης: Και πάλι δεν προπονήθηκε ο Ματέο Γκαρσία-Εκτός κι ο Λούμορ.

Πολύ δύσκολα θα προλάβει και το ματς με τον Ιωνικό ο Ματέο Γκαρσία! Ο Αργεντινός δεν κατάφερε να προπονηθεί κανονικά ούτε την Τετάρτη (15/9), ακολουθώντας ατομικό πρόγραμμα. Μένει μόλις μία προπόνηση την Πέμπτη, οπότε στο ματς της Νίκαιας δύσκολα θα είναι διαθέσιμος.

Το ίδιο ισχύει και για τον Λούμορ. Ο Γκανέζος αριστερός μπακ έκανε θεραπεία λόγω ενοχλήσεων στον προσαγωγό.

Αναλυτικά η ενημέρωση της ΠΑΕ Άρης για την προπόνηση:

«Απογευματινή προπόνηση στις εγκαταστάσεις του “Δασυγένειου” Αθλητικού Κέντρου περιελάμβανε το σημερινό πρόγραμμα για τους ποδοσφαιριστές του Αρη (ενεργοποίηση, rondo game, επιθετική ανάπτυξη και τελειώματα φάσεων) ενόψει της αναμέτρησης της Παρασκευής με τον Ιωνικό στο γήπεδο της Νεάπολης (17/09, 19:00), στο πλαίσιο της 2ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League Interwetten της αγωνιστικής περιόδου 2021-2022.

Ο Ματέο Γκαρσία και σήμερα ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα, ενώ ο Λούμορ Αγκμπενιένου, που έχει ενοχλήσεις στον προσαγωγό, ξεκίνησε πρόγραμμα θεραπείας.

Αύριο, Πέμπτη, οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας θα προπονηθούν το πρωί στο “Δασυγένειο” και μετά την ολοκλήρωση της προπόνησης θα ανακοινωθεί η αποστολή (το μεσημέρι θα πετάξει για την Αθήνα)».

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα