Φιλικά: Νίκη της Λαμίας επί του ΠΑΣ Γιάννινα

Με γκολ των Ρόμανιτς και Βλαχομήτρου η Λαμία επικράτησε 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα σε φιλική αναμέτρηση.

Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου επικράτησε 2-0 των Ηπειρωτών, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο αλλά να βλέπουν τους γηπεδούχους να σκοράρουν τα δύο τέρματα της νίκη στο δεύτερο μέρος.

Ο Ρόμανιτς άνοιξε το σκορ στο 52ο λεπτό, για να έρθει ο Βλαχομήτρος στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώσει το τελικό σκορ υπέρ της Λαμίας.

Οι αρχικές ενδεκάδες

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Βύντρα, Σαραμαντάς, Τζανδάρης, Γκούγκα, Μανούσος, Καραμάνος, Ταϊρόν
ΠΑΣ Γιάννινα (Ηρακλής Μεταξάς): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν, Ντομίνγκες, Καραχάλιος, Γκαρντάφσκι, Σνάιντερ, Λώλης, Περέα

Μπάσκετ Γυναικών: Εύκολα πήγε τη σειρά σε πέμπτο ματς ο Παναθηναϊκός
Αργεντινή: Ο Τέβες πήρε εξιτήριο από το νοσοκομείο
ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 28 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα