Φένλο-Παναθηναϊκός 2-2 (3-5 πεν): Η απονομή στο «τριφύλλι» μετά τα πέναλτι! (video)

Παναθηναϊκός: Το «τριφύλλι» πήρε το Κύπελλο μετά την επικράτησε στα πέναλτι.

Ο Παναθηναϊκός πήρε το κύπελλο στη μνήμη της παλιάς δόξας της Φένλο Χέρμαν Τεέουβεν, όπως είχε κάνει το 2019.

Απλά τότε είχε επικρατήσει 1-0 με γκολ του Καμπετσή στην κανονική διάρκεια, ενώ τώρα ήρθε 2-2 στα 90 λεπτά και νίκησε 5-3 στα πέναλτι.

Μετά το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χατζηθεοδωρίδη, το Κύπελλο δόθηκε στον Τάσο Χατζηγιοβάνη, ο οποίος είχε στο δεύτερο ημίχρονο το περιβραχιόνιο και οι «πράσινοι» έβγαλαν και την αναμνηστική φωτογραφία.

Δείτε το βίντεο και τη photo gallery

Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι