Άρης: Νίκη για Αστάνα!

Άρης: Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας η Αστάνα που επικράτησε 4-3 της Σαχτέρ Καραγκάντι.

Η αντίπαλος του Άρη στο Europa Conference League, είναι η Αστάνα απ’ το Καζακστάν. Η οποία όχι απλά είναι πιο μπροστά απ’ τους «κίτρινους» σε επίπεδο ετοιμότητας, αλλά ουσιαστικά αυτή την περίοδο βρίσκεται εν μέσω του Πρωταθλήματος! Μάλιστα σήμερα (2/7) αντιμετώπισε την Σαχτέρ Καραγκάντι για την 19η αγωνιστική.

Η προσεχής αντίπαλος των «κίτρινων» επικράτησε 4-3 και με αυτή τη νίκη ανέβηκε στην 1η θέση με 41 βαθμούς, αφήνοντας 2η την Τόμπολ Κόσταναϊ που έχει 39 με έναν αγώνα λιγότερα.

Η Αστάνα προηγήθηκε με τον Εμπόνγκ στο 6’ για να έρθει ο Τσιούπερκα στο 26’ να κάνει το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Σβιρίντοφ στο 41’ και με 2-1 ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αϊμπέτοφ έκανε το 3-1 στο 55’, με τον Νατζαριάν να μειώνει 8 λεπτά μετά σε 3-2. Το 4ο γκολ της Αστάνα ήρθε στο 77’ με τον Μπαρσεγκιάν, για να διαμορφωθεί το τελικό 4-3 ένα λεπτό αργότερα απ’ τον Κιμπιράι.

Οι προκρίσεις Ολυμπιακού και ΠΑΟΚ στα ημιτελικά του Conference League «κρίνονται» στην COSMOTE TV
Για πρώτη φορά στην Ελλάδα 115 εκατομμύρια ευρώ από το Eurojackpot – Αύριο στις 21:00 η κλήρωση
Φώτης Ιωαννίδης: Ένας «γίγαντας» για τον φορ του Παναθηναϊκού - «Τον θέλει και η Γιουβέντους»
NBA: Δραματική πρόκριση των Σίξερς στα playoffs, «ζωντανοί» οι Μπουλς