ΟΦΗ: Οι αναμνήσεις από την κατάκτηση του Βαλκανικού Κυπέλλου!

ΟΦΗ: Οι Κρητικοί θύμισαν τη σημαντική επιτυχία της ομάδας πριν από 32 χρόνια.

Ο ΟΦΗ σαν σήμερα το 1989 κατέκτησε το βαλκανικό Κύπελλο κόντρα στη Ραντνίσκι Νις.

Οι Κρητικοί θυμήθηκαν τη σημαντική επιτυχία κι ανέφεραν στην επίσημη ιστοσελίδα: «32 χρόνια πριν… μια από τις πιο ένδοξες στιγμές στην ιστορία της ομάδας μας.

Το ημερολόγιο έδειχνε 7 Ιουνίου του 1989, όταν ο ΟΦΗ κατάφερε να κατακτήσει το Βαλκανικό κύπελλο, επικρατώντας της Ραντνίσκι Νις με σκορ 3-1 στον τελικό, όπου έφτασε αήττητος.

Η ομάδα της Σερβίας άνοιξε το σκορ στο 40ο λεπτό. Ο ΟΦΗ, ο οποίος μπήκε πολύ δυνατά στο β’ ημίχρονο, ισοφάρισε στο 53’ με τον Μπατσινίλα, ενώ στο 70’ πήρε το προβάδισμα με τον Γιώργο Βλαστό να σκοράρει από κοντά.

Στο 90ο λεπτό ο Νίκκι Παπαβασιλείου σούταρε εύστοχα από πλάγια θέση, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1».

Ιωνικός: Ανανέωσε με επτά!
Παναθηναϊκός: Αναλαμβάνει την ομάδα Β ο Βονόρτας! (Photos)
Επίσημο για Μαυροπάνο - Εκεί θα συνεχίσει του χρόνου (photos+video)
Άσκηση και παλμοί καρδιάς: Τι πρέπει να γνωρίζετε (εικόνες)

Επίθεση με βιτριόλι: Ο ιερομόναχος ήταν αποφασισμένος για όλα - Είχε κι άλλο μπουκάλι βιτριόλι

Επίθεση με βιτριόλι σε Μητροπολίτες: Ο ιερομόναχος είχε κάνει απόπειρα αυτοκτονίας πριν 1,5 μήνα

Γλυκά Νερά: Στην Εισαγγελία ανηλίκων ο δικηγόρος της οικογένειας της Καρολάιν - Τα ερωτηματικά

Βιασμός στον Άγιο Παντελεήμονα: «Αφήστε με, αφήστε με» φώναζε η 25χρονη στους τέσσερις βιαστές της

Άρση lockdown: Αλλαγές σε εστίαση, απαγόρευση κυκλοφορίας, παραλίες, γάμους - Τι ισχύει από Δευτέρα

Καιρός: Ο καύσωνας «πνίγει» τη χώρα - Ποιες περιοχές θα φτάσει ο υδράργυρος τους 41 βαθμούς

Διαμάντια: Το πολύτιμο «δώρο» της Γης και η σκοτεινή πλευρά του- Δείτε το Infographic του Νewsbomb

Με δέκα μασέλες ο Ερντογάν: Άλλα 3,5 δισ. μέχρι το 2024 στην Τουρκία για τους πρόσφυγες