ΟΦΗ: Οι αναμνήσεις από την κατάκτηση του Βαλκανικού Κυπέλλου!

ΟΦΗ: Οι Κρητικοί θύμισαν τη σημαντική επιτυχία της ομάδας πριν από 32 χρόνια.

Ο ΟΦΗ σαν σήμερα το 1989 κατέκτησε το βαλκανικό Κύπελλο κόντρα στη Ραντνίσκι Νις.

Οι Κρητικοί θυμήθηκαν τη σημαντική επιτυχία κι ανέφεραν στην επίσημη ιστοσελίδα: «32 χρόνια πριν… μια από τις πιο ένδοξες στιγμές στην ιστορία της ομάδας μας.

Το ημερολόγιο έδειχνε 7 Ιουνίου του 1989, όταν ο ΟΦΗ κατάφερε να κατακτήσει το Βαλκανικό κύπελλο, επικρατώντας της Ραντνίσκι Νις με σκορ 3-1 στον τελικό, όπου έφτασε αήττητος.

Η ομάδα της Σερβίας άνοιξε το σκορ στο 40ο λεπτό. Ο ΟΦΗ, ο οποίος μπήκε πολύ δυνατά στο β’ ημίχρονο, ισοφάρισε στο 53’ με τον Μπατσινίλα, ενώ στο 70’ πήρε το προβάδισμα με τον Γιώργο Βλαστό να σκοράρει από κοντά.

Στο 90ο λεπτό ο Νίκκι Παπαβασιλείου σούταρε εύστοχα από πλάγια θέση, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1».

Πανζουρλισμός στα αποδυτήρια – Συνθήματα από παίκτες και Αταμάν!
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο Γιαννακόπουλος ανακοίνωσε τον Ναν
Champions League: Η Μπορούσια Ντόρτμουντ… ξέρανε την Παρί και πάει τελικό!