Live Chat ΠΑΟΚ-Άρης 2-0 (τελικό)

ΠΑΟΚ-Άρης: Μεγάλο ντέρμπι στη Θεσσαλονίκη για τα playoffs της Super League - Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης από το Onsports

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης νίκησε 2-1 τους «κιτρινόμαυρους» κι έκανε καθοριστικό βήμα για την εξασφάλιση του ευρωπαϊκού εισιτηρίου. Οι παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία έχουν πάρει τον... αέρα των αντιπάλων τους, καθώς πανηγύρισαν την τέταρτη συνεχόμενη νίκη τους κόντρα στην ομάδα του Χιμένεθ.

Ο ΠΑΟΚ πραγματοποίησε μια ιδιαίτερα συγκροτημένη εμφάνιση, άντεξε στο πρώτο μέρος και μετά την ανάπαυλα και την είσοδο του Ουάρντα «χτύπησε» δύο φορές μέσα σε τρία λεπτά, για να πανηγυρίσει το «διπλό» που τον φέρνει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Πλέον ο ΠΑΟΚ θα κοντραριστεί με τον Άρη στην Τούμπα στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης. Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι στο Κλεάνθης Βικελίδης ανάμεσα στον Αρη και τον Ολυμπιακό, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 1-1, για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ της Superleague.

Ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις και ωραίο θέαμα, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 14’ με τον Δημήτρη Μάνο και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 82’ με Κώστα Φορτούνη.

Ο ΠΑΟΚ μετά τη νίκη κόντρα στην ΑΕΚ βρίσκεται στους 61 βαθμούς και είναι δεύτερος ενώ ο Άρης μετά τη δεύτερη σερί ισοπαλία είναι στην τρίτη θέση με 59 βαθμούς.