Παναθηναϊκός-Άρης: Ροντέο στη Λεωφόρο, κόκκινη ο Μαουρίσιο κι 1-2 σε τρία λεπτά! (videos)

Παναθηναϊκός-Άρης: Ο Μαουρίσιο αποβλήθηκε στο 52' και οι Θεσσαλονικείς με γκολ του Μάνου στο 62' και του Ματέο Γκαρσία στο 65' γύρισαν το ματς!

Ροντέο στη Λεωφόρο.

Ο Μαουρίσιο με το σκορ στο 1-0 υπέρ του Παναθηναϊκού, δέχθηκε στο 52' δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Τζέγκο στη μεσαία γραμμή κι άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες.

Ο Άρης το εκμεταλλεύτηκε και ισοφάρισε σε 1-1 στο 62'. Η κάθετη του Μπερτόγλιο πήγαινε στον Ματέο Γκαρσία, αλλά ο Μολό άθελά του έδωσε ασίστ στον Μάνο κι αυτός ισοφάρισε με αριστερό πλασέ, ώστε να εξιλεωθεί και για το χαμένο πέναλτι στο 45'.

Στο 65' έγινε και το 1-2. Σουτ του Σάσα απέκρουσε προσωρινά ο Διούδης, αλλά κράτησε τη μπάλα «ζωντανή» στη μικρή περιοχή κι ο Ματέο Γκαρσία σε άδεια εστία έκανε το 1-2!!!

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ