Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Live το τρίτο ημίχρονο του ντέρμπι

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Δείτε λεπτό προς λεπτό το μεγάλο ντέρμπι για την 3η αγωνιστική των playoffs της Super League

Τη δυνατότητα να κατακτήσει μαθηματικά το δεύτερο διαδοχικό πρωτάθλημα, επτά αγωνιστικές πριν το φινάλε της Super League, έχει ο Ολυμπιακός.

Οι «ερυθρόλευκοι» υποδέχονται τον Παναθηναϊκό και σε περίπτωση νίκης τους και, παράλληλα, απώλειας βαθμών του Άρη κόντρα στην ΑΕΚ, στέφονται πρωταθλητές με την ολοκλήρωση της 3ης αγωνιστικής των Play Off.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς έκανε θραύση με το 5-1 επί της ΑΕΚ ενώ μεσοβδόμαδα πήρε προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, αποσπώντας ισοπαλία (1-1) από τον ΠΑΣ Γιάννινα στους «Ζωσιμάδες».

Από την άλλη, ο Παναθηναϊκός ανέβηκε για πρώτη φορά φέτος στην τέταρτη θέση, χάρη στο επιβλητικό 3-0 επί του ΠΑΟΚ, κι ευελπιστεί να κερδίσει για δεύτερη φορά στην τρέχουσα σεζόν τον «αιώνιο» αντίπαλο.