«Έκρηξη» Πάμπλο Γκαρσία: «Αυτό είναι ομάδα»! (Video)

ΠΑΟΚ: Η παρακάμερα του «δικέφαλου» για τη νίκη στο ΟΑΚΑ αποκάλυψε την… έκρηξη Πάμπλο Γκαρσία για να τονώσει την ψυχολογία των παικτών του!

Η εμφάνιση του ΠΑΟΚ δεν ήταν καλή κόντρα στην ΑΕΚ. Το ματς συνολικά ήταν κακό. Όμως το αποτέλεσμα μετράει! Ο «δικέφαλος» του Βορρά επικράτησε 1-0 με το γκολ του Μουργκ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Κάτι που έφερε την… έκρηξη συναισθημάτων στους Θεσσαλονικείς.

Ο Πάμπλο Γκαρσία το είδε αυτό ως ευκαιρία, για να τονώσει την ψυχολογία των παικτών του. Να ενώσει ακόμη περισσότερο την ομάδα, μετά την απόλυτη ανακούφιση και απώλεια άγχους που δεδομένα υπήρχε!

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ έδωσε στη δημοσιότητα το βίντεο της παρακάμερας του αγώνα στο ΟΑΚΑ. Σε αυτό φαίνεται και το πώς μάζεψε τους παίκτες του ο Ουρουγουανός και ο τρόπος που τους μίλησε στον αγωνιστικό χώρο του Σταδίου!

Εκεί τους φώναζε διαρκώς πως «αυτό είναι ομάδα»! Παράλληλα, τους είπε πως πρέπει να είναι διαρκώς όλοι μαζί και να πάνε να πάρουν το Κύπελλο ανεξάρτητα απ’ το πώς θα αγωνίζεται η ομάδα!