Ολυμπιακός-Άρης 1-0: Η «ερυθρόλευκη» νικηφόρα πρεμιέρα στα play off (video)

Ολυμπιακός-Άρης: Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στα play off οι «ερυθρόλευκοι» επικρατώντας 1-0 των «κίτρινων».

Το «συγκρότημα» του Πέδρο Μαρτίνς κατάφερε να πάρει το «τρίποντο», χάρις στο τέρμα του Γιώργου Μασούρα στο 38ο λεπτό, σε μία φάση που οι Πειραιώτες άλλαξαν εξαιρετικά την μπάλα στην άμυνα του Άρη.

Πάντως, τρία λεπτά αργότερα, ο Ολυμπιακός έμεινε με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Κένι Λαλά αντίκρισε την απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα, όταν πάτησε με τις τάπες τον Σάσα στον αστράγαλο.

Ωστόσο, ο Άρης, παρά το πλεονέκτημα που είχε, δεν μπόρεσε να απειλήσει σημαντικά την εστία του Ζοσέ Σα, με αποτέλεσμα οι Πειραιώτες να πάρουν τη νίκη και να αυξήσουν τη διαφορά στους 19 βαθμούς.

Δείτε το γκολ και τις καλύτερες φάσεις από το Ολυμπιακός-Άρης…

Ολυμπιακός: «Ερυθρόλευκο» το αεροδρόμιο για την υποδοχή των παικτών που «άλωσαν» την Πόλη (vids)
Βαθμολογία UEFA: Δύσκολη η 15η θέση - Μόνο μαθηματικές ελπίδες
Άρης: Χωρίς τέσσερις ολοκληρώνει την προετοιμασία του
Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)