Το δραματικό φινάλε στο ΠΑΟΚ-Άρης - Όλα τα γκολ και το πέναλτι που ακυρώθηκε

ΠΑΟΚ - ΑΡΗΣ: Θρίλερ στην Τούμπα με τον δικέφαλο να επιστρέφει από το 0-2 και να ισοφαρίζει στο φινάλε.

Απίστευτη εξέλιξη στο ντέρμπι της Τούμπας. Ο Άρης προηγήθηκε με 0-2 στο 69', όμως, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να επιστρέφει να ισοφαρίσει στο 94' σε ένα δραματικό φινάλε.

Από το γκολ του Μάνου και έπειτα, οι «κιτρινόμαυροι» έπαθαν μπλακ άουτ με αποτέλεσμα ο δικέφαλος που δεν παράτησε το ματς να βρει τρόπο να φτάσει στο 2-2 χάρη στο πέναλτι του Βιεϊρίνια.

Στο 76' ο Πολωνός ρέφερι, Μαρτσίνιακ έδωσε πέναλτι σε μονομαχία του Ζίβκοβιτς με τον Σάντε Σίλβα, όμως μετά από έλεγχο του VAR, διόρθωσε την απόφαση του.

Έξι λεπτά αργότερα, ο Μάνος έχασε τεράστια ευκαιρία για το 0-3 με τον Βιεϊρίνια να σώζει σίγουρο γκολ. Στη συνέχεια ο Δεληζήσης έδιωξε πάνω στη γραμμή το σουτ του Βαρέλα, ενώ στο 87' ο ΠΑΟΚ μείωσε με τον Ίνγκασον.

Στις καθυστερήσεις και με τον Άρη να τα χει χαμένα, ο δικέφαλος κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Ίνγκασον από τον Μπουσέ με τον Βιειρϊνία να ευστοχεί από την άσπρη βούλα.