Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός 1-0: Έτσι πήραν την τεράστια νίκη οι Αγρινιώτες (video+photos)

Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός: Δείτε το γκολ του Εντινγκά στο 6’ που έδωσε τη νίκη στους Αγρινιώτες με 1-0 και τις πολλές χαμένες ευκαιρίες των «πρασίνων» στο δεύτερο μέρος για να πάρουν έστω τον βαθμό.

Ο Παναιτωλικός αναμφίβολα πήρε μία τεράστια νίκη.

Οι Αγρινιώτες προηγήθηκαν πολύ νωρίς 1-0, μόλις στο 6’ με τον Ντέλβιν Εντινγκά και αυτό το σκορ έμελλε να είναι και το τελικό.

Ο Παναθηναϊκός ήταν άθλιος στο πρώτο μέρος, πέταξε 45 λεπτά, ενώ είδε στο 16’ να του ακυρώνεται γκολ του Μαουρίσιο ως οφσάιντ.

Στο δεύτερο μέρος οι «πράσινοι» για 25 λεπτά, από το 50’ έως το 75΄σφυροκόπησαν τον αντίπαλό τους, όμως, ο Μελισσάς έμοιαζε ανίκητος, ενώ σε δύο περιπτώσεις ο Παναιτωλικός σώθηκε από επεμβάσεις του Τσότσαλιτς κι ακόμα μία φορά το δοκάρι, στην απίθανη ευκαιρία του Ενγκμπακοτό.

Δείτε τη βαθμολογία και τα highlights του αγώνα.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!