Ντροπή: Χωρίς τελική ο Παναθηναϊκός στο πρώτο ημίχρονο!

Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός: Στατιστικό που δεν τιμά το «τριφύλλι», που τελείωσε το πρώτο μέρος χωρίς τελική!

Ο Παναθηναϊκός πήγε στο Αγρίνιο με την ευκαιρία να κυνηγήσει την βαθμολογική του άνοδο σε θέσεις Ευρώπης. Το «τριφύλλι» στο τέλος του πρώτου μέρους βρέθηκε να χάνει απ’ τον Παναιτωλικό με 1-0.

Αυτό είναι το λιγότερο… Οι «πράσινοι» δέχτηκαν γκολ στο 6’ κι από εκεί και πέρα δεν κατάφεραν μέχρι το τελευταίο σφύριγμα για το πρώτο 45λεπτο να κάνουν τελική προσπάθεια!

Μία φορά που το έκανε ο Μαουρίσιο και πέτυχε γκολ, ήταν οφσάιντ, ενώ μετά από μια σέντρα του Βιγιαφάνιες ο Ενγκμπακοτό κατά λάθος ακούμπησε την μπάλα με το κεφάλι, χωρίς να θεωρείται τελική προσπάθεια.

Αυτό που λέμε πολλές φορές «δεν έκανε ούτε σουτ», ο Παναθηναϊκός το έκανε πράξη στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Παναιτωλικό! Κάτι που σαφώς δεν τιμά τους «πράσινους» του Λάζλο Μπόλονι, ειδικά σε ένα ματς που «καίγονται» για νίκη!