Ολυμπιακός-Άρης: Το γκολ του Φορτούνη (video)

Ολυμπιακός-Άρης: Ο Φορτούνης άνοιξε το σκορ για τους «ερυθρόλευκους» λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου.

Ο Φορτούνης εκμεταλλεύτηκε την ποιότητά του και άνοιξε το σκορ στο 40'.

Ο Ολυμπιακός στην πρώτη και ουσιαστική επίθεσή του, που ξεκίνησε από τα άκρα μπόρεσε να βρει το γκολ το οποίο έψαχνε. Από σέντρα του Ανδρούτσου, ο διεθνής μεσοεπιθετικός έγραψε το 1-0.

Θυμίζουμε ότι στο πρώτο ημίχρονο υπήρξε τραυματισμός του Βρουσάι που αποχώρησε φορείο (δείτε εδώ τι έγινε), ενώ πρόβλημα προέκυψε και με τον Παπασταθόπουλο που τον έβγαλε νοκ άουτ ο... Σεμέδο (δείτε τον τραυματισμό του «Παπ»!

Το γκολ του Φορτούνη:

Σούπερ προσφορές* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη Euroleague
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Να υπερασπιστούμε τη δεύτερη θέση με ομαδικότητα και επιθετική άμυνα»