ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: Το γκολ του Κρέσπο και το ξέσπασμα του Ουάρντα (video)

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείτε πως οι ασπρόμαυροι ισοφάρισαν λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Παρά το γεγονός ότι η ΑΕΚ προηγήθηκε νωρίς στο ματς, ο ΠΑΟΚ πήρε τον έλεγχο στην συνέχεια και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου κατάφερε να ισοφαρίσει.

Οι Θεσσαλονικείς μετά την απίθανη ευκαιρία του Κρμέντσικ που είδε τον Σβάρνα με σωτήριο τάκλιν να του στερεί σίγουρο γκολ, μπόρεσαν να σκοράρουν στο 40' με τον Κρέσπο.

Σε μια φάση που ξεκίνησε από φάουλ του Βιεϊρίνια και ενέργεια του Ουάρντα που έμεινε αμαρκάριστος, ο αμυντικός του ΠΑΟΚ πλάσαρε σε κενή εστία για το 1-1.

Ο Αιγύπτιος μάλιστα που έκανε και την κεφαλιά από την οποία ήρθε και το γκολ του Κρέσπο, πανηγύρισε έξαλλα.