Ανδρούτσος: «Να αρπάξω κάθε ευκαιρία»!

Ατρόμητος-Ολυμπιακός: Ο Θανάσης Ανδρούτσος αναφέρθηκε στη διάθεσή του να προσφέρει όποτε του ζητηθεί!

Αγωνίστηκε ως δεξί μπακ. Ο Θανάσης Ανδρούτσος βοήθησε τον Ολυμπιακό να πάρει μια σημαντική νίκη στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο. Όπως τόνισε ο ίδιος, είναι έτοιμος να αρπάξει κάθε ευκαιρία που του δίνεται. Παράλληλα, αναφέρθηκε στη σημασία του χρονικού σημείου που έβαλε το γκολ η ομάδα του.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Θανάση Ανδρούτσου:

«Σημαντική νίκη σε δύσκολη έδρα, είχαμε ευκαιρίες να τελειώσουμε νωρίτερα το ματς, δεν κάναμε το γκολ όμως. Αυτό δουλεύεται όμως θα έρθουν ευκαιρίες σε άλλα ματς.

Η συγκέντρωση είναι το παν σε τέτοια ματς, με μυαλό να διαβάζουμε το παιχνίδι και να χτυπάμε όπως σήμερα. Ένα λεπτό πριν το ημίχρονο που είναι σημαντικό.

Νιώθω ωραία, είμαι εδώ για να αρπάξω κάθε ευκαιρία όπου κι αν παίξω. Το σίγουρο είναι πως θα δώσω το 100% όπου κι αν παίξω».

Για το ματς με τον ΠΑΟΚ: «Είναι σημαντικό παιχνίδι. Όπως πάντα πρέπει να πάμε συγκεντρωμένοι να πάρουμε τους τρεις βαθμούς. Δε λέει κάτι που έχουμε διαφορά, πρέπει να νικήσουμε κι αυτό θα κάνουμε».

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50