Επίθεση Κούγια σε Μαρτίνς μετά το Ολυμπιακός-ΑΕΛ

Με τον Πέδρο Μαρτίνς τα έβαλε ο Αλέξης Κούγιας μετά το Ολυμπιακός-ΑΕΛ.

Βαριά ήττα με 5-1 γνώρισε η ΑΕΛ από τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης», με τον Αλέξη Κούγια να τα βάζει με τον… Πέδρο Μαρτίνς. Ο ιδιοκτήτης των «βυσσινί» χαρακτήρισε τον Πορτογάλο νούμερο, επειδή στο τελευταίο δεκάλεπτο πίεζαν οι «ερυθρόλευκοι» και πέτυχαν γκολ, απέναντι στους αποκαμωμένους παίκτες της ΑΕΛ.

Αναλυτικά η δήλωση του Κούγια:

«Αυτός ο προπονητής του Ολυμπιακού, ο Μάρτινς, πρέπει να είναι μεγάλο νούμερο και πρέπει να κοροϊδεύει πολύ κόσμο.

Για να δικαιολογηθεί για τα παλτά που έχει φέρει, για τα οποία έχουν πληρωθεί πολλά εκατομμύρια και ενώ παίζουμε με τα πιτσιρίκια μας, αφού μας έχουν εξοντώσει τα συνεργεία και έχουμε 45 κάρτες έναντι 16 και 22 των αντιπάλων μας και αφού είμαστε εξοντωμένοι στους χώρους των μέσων, των κυνηγών και των σέντερ φορ, αυτός προσπαθεί με κυνηγούς και σέντερ φορ τα τελευταία 10' λεπτά να κοροϊδέψει τον ιδιοκτήτη και τους φιλάθλους του Ολυμπιακού με το σκορ.

Ελπίζω στον δεύτερο γύρο να μην του φταίει το γήπεδο;

Ευχαριστούμε πολύ με την φιλοξενία».

Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι