Ολυμπιακός-ΑΕΛ: Η ώρα και το κανάλι του αγώνα

Τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα θέλει ο Ολυμπιακός κόντρα στην ΑΕΛ

Ο Ολυμπιακός ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις του για το 2020, μια χρονιά που τον βρίσκει νταμπλούχο. Αν μάλιστα νικήσει θα είναι και μαθηματικά πρωταθλητής χειμώνα.

Υποδέχεται την ΑΕΛ, που βρίσκεται στην προτελευταία θέση μετά τα πρόσφατα αρνητικά αποτελέσματα. Ο Ολυμπιακός εφερε ισοπαλία 1-1 στο ντέρμπι της 1ης αγωνιστικής με την ΑΕΚ, που έγινε την περασμένη Τετάρτη.

Μάλιστα ήταν το πρώτο παιχνίδι, που προηγήθηκε στο σκορ, αλλά δεν νίκησε. Για το πρωτάθλημα μάλιστα είχε να συμβεί από το Σεπτέμβρη του 2019, όταν είχε έλθει πάλι 1-1 στο «Σπύρος Λούης», με τον Παναθηναϊκό.

Από την πλευρά της η ΑΕΛ γνώρισε την τρίτη διαδοχική ήττα, στην έδρα της αυτή τη φορά 1-0 από τον ΟΦΗ, και είναι προτελευταία στη βαθμολογία. Δεν έχει νίκη στα πέντε τελευταία, με ένα μόλις βαθμό σε αυτά. Έχει μια νίκη ως τώρα, στα Γιάννενα επί του ΠΑΣ.

Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 15:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 1 ενώ θα μπορείτε να ενημερώνεστε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη του αγώνα από το Live Chat του Onsports

Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)