ΟΦΗ-Άρης: Μπερτόγλιο και 0-1! (Videos)

ΟΦΗ-Άρης: Ο Φακούντο Μπερτόγλιο δίνει το προβάδισμα στον Άρη στο «Θ. Βαρδινογιάννης»!

Ο Άρης μπαίνει μπροστά στο σκορ στο Ηράκλειο κόντρα στον ΟΦΗ, σε μια απόλυτα δίκαιη καταγραφή της αναμέτρησης μέχρι τώρα! Η ομάδα της Θεσσαλονίκης κυριάρχησε απ’ το πρώτο λεπτό και είχε πολλές ευκαιρίες.

Μάλιστα μόλις στο πρώτο λεπτό, ο Σαντέ Σίλβα έχασε δύο ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Στο 8’ ο ίδιος παίκτης έκανε το γύρισμα, με τον Μάνο προ κενής εστίας να κάνει την προβολή και για χιλιοστά να μη βρίσκει την μπάλα για να τη στείλει στα δίχτυα!

Τελικά, στο 29ο λεπτό ο Άρης βρήκε το γκολ που έψαχνε. Ο Μπρούνο Γκάμα βρήκε τον Μάνο που σούταρε μέσα απ’ την περιοχή, ο Σωτηρίου έδιωξε αλλά όχι καλά, με αποτέλεσμα ο επερχόμενος Μπερτόγλιο να μη δυσκολευτεί στην κενή εστία να κάνει το 0-1!

Χαλάει ο καιρός με πτώση θερμοκρασίας μέχρι το Σάββατο
Champions League: Η καρδιά της Ρεάλ Μαδρίτης δε λυγίζει - Επική πρόκριση στον τελικό!