Η φάση που έκανε έξαλλο τον Καρέρα στο Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ (video)

Ένα δικό της παιχνίδι κόντεψε να χάσει η ΑΕΚ και ο Καρέρα έχασε την ψυχραιμία του!

Τάσεις αυτοκτονίας εμφάνισε στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη η ΑΕΚ. Ο Ολιβέιρα έκανε το 4-2 στο 88’, αλλά στο 90+4’ ο Μπαξεβανίδης μείωσε με κεφαλιά σε 4-3 και κατέστησε θρίλερ τα τελευταία λεπτά.

Και στο 90+6’ ο διαιτητής Γκορτζίλας καταλόγισε πέναλτι σε χέρι του Παουλίνιο μέσα στην περιοχή. Μέχρι να φανεί στο VAR ότι στην αρχή της φάσης υπήρχε οφσάιντ, ο Μάσιμο Καρέρα είχε γίνει έξαλλος στον πάγκο.

Ο Ιταλός έβγαλε πάλι το μπουφάν του και το πέταξε, καθώς δεν μπορούσε να πιστέψει τα παιδικά λάθη της ΑΕΚ, που παραλίγο να της στοιχίσουν τη νίκη. Εξάλλου, μετά το τέλος του αγώνα παραδέχτηκε ότι η Ένωση δέχεται γκολ σε κάθε ευκαιρία που δημιουργεί ο αντίπαλος.

Δείτε την τελευταία φάση του αγώνα στη Ριζούπολη…

«Στροφή» στους Έλληνες από τις μεγάλες ομάδες της Super League!
ΝΒΑ: Πρόστιμο 25.000 δολαρίων στον Ράσελ