Παράσχος: «Συγκινημένος από την προσπάθεια των παικτών»

Ο Γιώργος Παράσχος μίλησε για την υπερπροσπάθεια του Απόλλωνα απέναντι στην ΑΕΚ.

Μια μοναδική ανατροπή άγγιξε ο Απόλλων Σμύρνης, ο οποίος παραλίγο να φτάσει στην ισοφάριση στις καθυστερήσεις απέναντι στην ΑΕΚ, με τον Γιώργο Παράσχο να δηλώνει συγκινημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του, παρά την ήττα με 4-3.

«Το τελικό σκορ μετράει. Δεν σας κρύβω ότι τα παιδιά έκαναν μια υπερπροσπάθεια. Συνηθίσαμε να βλέπουμε στα τελευταία ματς πολλά γκολ. Δεν είναι κατάλληλα για… καρδιακούς. Έχω πολύ καιρό να δω να τέτοιες αλλαγές στο σκορ. Μας αιφνιδίασαν στην αρχή. Πέτυχαν τρία γκολ με χαρακτηριστική άνεση.

Στο δεύτερο ημίχρονο κατορθώσαμε να μειώσουμε, τον πιέσαμε τον αντίπαλο και είμαι συγκινημένος από την προσπάθεια των παιδιών. Θα δούμε τη συνέχεια, το τελευταίο παιχνίδι για τη σεζόν με το Αγρίνιο. Θα προσπαθήσουμε να ηρεμήσουμε και τη νέα χρονιά να αποκτήσουμε αυτή την φρεσκάδα για να ανταποκριθούμε καλύτερα», ανέφερε ο τεχνικός της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» στην κάμερα της Nova.

Κλοπ: Άνοιξε Instagram με συγκινητικό μήνυμα προς τον κόσμο της Λίβερπουλ - «Ήταν μια ερωτική σχέση»
AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς
Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες