Άρης - Ολυμπιακός: Έτσι πέρασαν από το «Κλ. Βικελίδης» οι «ερυθρόλευκοι» (photos+video)

Άρης - Ολυμπιακός: Μεγάλο «διπλό» για τους Πειραιώτες στην Θεσσαλονίκη.

Με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Ανδρέα Μπουχαλάκη και Κώστα Φορτούνη, ο Ολυμπιακός πήρε μία σημαντική νίκη 2-1 επί του Άρη και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, χωρίς να έχει πλέον… συγκάτοικο το «συγκρότημα» του Άκη Μάντζιου.

Οι δύο Έλληνες διεθνείς συνεργάστηκαν εξαιρετικά και έδωσαν το «τρίποντο» στην ομάδα του Λιμανιού. Αρχικά στο 29’ ο Φορτούνης εκτέλεσε το φάουλ και ο Μπουχαλάκης με προβολή άνοιξε το σκορ, ενώ στο 47’ ο Έλληνας μεσοεπιθετικός βρήκε για δεύτερη φορά τον συμπαίκτη του σε θέση βολής, ο οποίος διπλασίασε τα τέρματά του και της ομάδας του.

Στα επόμενα λεπτά, ο Άρης προσπάθησε να αντιδράσει, μείωσε 2-1 με τον Μπερτόγκλιο στο 74ο λεπτό, ωστόσο, δεν μπόρεσε να «χτυπήσει» και δεύτερη φορά, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα στην έδρα του.

Δείτε το βίντεο…

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι