ΝΠΣ Βόλος-ΟΦΗ: Το κανάλι και η ώρα του αγώνα

Τη δική τους μάχη δίνουν στο Πανθεσσαλικό ΝΠΣ Βόλος και ΟΦΗ για την Super League

Ο ΝΠΣ Βόλος και ο ΟΦΗ βρίσκονται αντίπαλοι σε μια χρονική στιγμή, που έχουν αντίθετες πορείες. Ανοδική ο γηπεδούχος, έχοντας χάσει μόνο μια φορά, στις 20 Σεπτεμβρίου, καθοδική ο ΟΦΗ, που έχει κερδίσει μόνο μια φορά, στις 20 Σεπτεμβρίου και αυτός.

Οι γηπεδούχοι συμπληρώνουν 23 μέρες από το τελευταίο παιχνίδι τους, στο εντός έδρας 1-1 με τη Λάρισα, όπου είχαν ισοφαρίσει δίκαια αν και με παίκτη λιγότερο για 40 λεπτά. Το ματς της προηγούμενης αγωνιστικής, με τον Αστέρα Τρίπολης είχε αναβληθεί μετά τα απανωτά κρούσματα κορονοϊού που εμφάνισαν οι Βολιώτες.

Εντός έδρας ήττα από τον Ολυμπιακό με 2-0 στο τελευταίο του πριν τη διακοπή για τον ΟΦΗ. Πολύ μέτρια εμφάνιση από τους Κρητικούς, άντεξαν μεν για ένα ημίχρονο, αλλά δέχτηκαν καταιγισμό φάσεων και δεν άξιζαν να πάρουν απολύτως τίποτα, παραμένοντας στο -6 από τις θέσεις των πλέι οφ.

Όποιος θέλει να παρακολουθήσει το Βόλος – ΟΦΗ, θα έχει τη δυνατότητα να το κάνει από το Novasports 1HD ενώ θα μπορεί να ενημερωθεί από το Live Chat του Onsports.gr