ΑΕΚ-ΑΕΛ: Έτσι το «κάρφωσε» ο Μαχαίρας στη Ριζούπολη (video+photos)

ΑΕΚ-ΑΕΛ:: Δείτε πως ο Μαχαίρας σκόραρε στη Ριζούπολη με τρομερή ενέργεια και σουτ.

Η ΑΕΚ που έχασε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να σκοράρει σχεδόν με την εκκίνηση του δεύτερου μέρους.

Στο 55' ο Μαχαίρας με σουτ στην κίνηση έκανε το 1-0 καθώς νίκησε τον Νάγκι που δεν μπόρεσε να αντιδράσει αυτή τη φορά. Αυτό ήταν και το πρώτο γκολ του νεαρού μεσοεπιθετικού με τη φανέλα της ΑΕΚ.

Θυμίζουμε ότι η ΑΕΚ ζήτησε πέναλτι προς το τέλος του πρώτου 45λεπτου σε σουτ του Μαχαίρα, με τον διαιτητή Φωτιά να εξετάζει τη φαση στο VAR και να δίνει φάουλ πριν το χέρι του αμυντικού της ΑΕΛ.