ΑΕΚ-ΑΕΛ: Έτσι το «κάρφωσε» ο Μαχαίρας στη Ριζούπολη (video+photos)

ΑΕΚ-ΑΕΛ:: Δείτε πως ο Μαχαίρας σκόραρε στη Ριζούπολη με τρομερή ενέργεια και σουτ.

Η ΑΕΚ που έχασε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να σκοράρει σχεδόν με την εκκίνηση του δεύτερου μέρους.

Στο 55' ο Μαχαίρας με σουτ στην κίνηση έκανε το 1-0 καθώς νίκησε τον Νάγκι που δεν μπόρεσε να αντιδράσει αυτή τη φορά. Αυτό ήταν και το πρώτο γκολ του νεαρού μεσοεπιθετικού με τη φανέλα της ΑΕΚ.

Θυμίζουμε ότι η ΑΕΚ ζήτησε πέναλτι προς το τέλος του πρώτου 45λεπτου σε σουτ του Μαχαίρα, με τον διαιτητή Φωτιά να εξετάζει τη φαση στο VAR και να δίνει φάουλ πριν το χέρι του αμυντικού της ΑΕΛ.

Δείτε την γκολάρα του Μαχαίρα:

Πρίφτης: «Δεν ήρθε να μας σώσει ο Φέρελ, αλλά να μας βελτιώσει»
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Ενοχλήσεις ξανά ο Σαντ-Ρος
Λαμία-Άρης: Η τρομερή ατάκα του Γρηγορίου για την ευκαιρία του Καραμάνου (video)
Βόλος: Τα εισιτήρια για την μάχη με την ΑΕΚ

Ντόρα Μπακογιάννη: Θα δώσουμε αυτή τη μάχη, όσοι έχουν το ίδιο πρόβλημα δεν είναι μόνοι τους

Κορονοϊός: Προβληματίζει η άνοδος θανάτων και διασωληνωμένων – Το Infographic του Newsbomb.gr

Καιρός - Αρναούτογλου: Έρχονται καταιγίδες - Προσοχή στις περιοχές που πλημμύρισε ο «Μπάλλος» (vid)

Ηράκλειο: Σοκαριστικό ατύχημα για 20χρονο - Έπεσε σε φρεάτιο

Καραμανλής: Πιθανό να μπουν διόδια στο κέντρο της Αθήνας – Τι είπε για τον δακτύλιο

Kόλιν Πάουελ: Ποιός ήταν ο άνθρωπος που έσυρε τις ΗΠΑ στον πόλεμο του Ιράκ και το... μετάνιωσε

Καμένα Βούρλα: Βρετανοί χάθηκαν στον δρόμο για τη «σπηλιά του έρωτα»