Γρηγορίου: «Στα δύσκολα φαίνονται όσοι έχουν μέταλλο» (video)

ΑΕΛ-Αστέρας Τρίπολης: Ο τεχνικός της Λάρισας στάθηκε στην αποτελεσματικότητα και φάνηκε αισιόδοξος για τη συνέχεια, παρά τη νέα ήττα από τους Αρκάδες με 1-3.

Ο Μιχάλης Γρηγορίου ασφαλώς και ήταν πικραμένος με τη νέα ήττα της ΑΕΛ, αυτή τη φορά εντός έδρας με 3-1 από τον Αστέρα Τρίπολης.

Ο τεχνικός της Λάρισας απέδωσε την ήττα στην αποτελεσματικότητα, αλλά εξέφρασε την πεποίθησή του, ότι οι Θεσσαλοί μπορούν να γυρίσουν τη κατάσταση:

«Έχω την εντύπωση ότι ήταν καθαρά θέμα αποτελεσματικότητας. Χάσαμε τις δικές μας σημαντικές ευκαιρίες, στο πρώτο ημίχρονο έβγαλε μία φάση, ο Παπαδόπουλος, το ίδιο στο δεύτερο ημίχρονο», είπε αρχικά ο Γρηγορίου και συμπλήρωσε:

«Η αποτελεσματικότητα έκρινε το παιχνίδι. Με τέσσερις ευκαιρίες η Τρίπολη πέτυχε τρία γκολ. Και το τελευταίο, ενώ είχαμε πάει στο τέλος όλοι μπροστά για την ισοφάριση».

Σε ερώτηση για το αν υπάρχει πλέον έντονη πίεση, ο Γρηγορίου δήλωσε: «Είναι λογικό να δημιουργείται συνθήκη πίεσης. Έχω πει στους παίκτες μου ότι οι άνθρωποι που έχουν προσωπικότητα και μέταλλο φαίνονται στα δύσκολα.

Δεν είναι η πρώτη δύσκολη στιγμή και σε προσωπικό επίπεδο ως προπονητής στη Λάρισα και σε ομαδικό ως ΑΕΛ. Χρειαζόμαστε λίγη τύχη. Θα επανέλθουμε εκεί που θέλουμε. Είμαστε μία χαρά στα αποδυτήρια και νομίζω ότι με δουλειά και υπομονή θα έρθουν τα αποτελέσματα».

Άρης - ΠΑΟΚ, Τόμας Κεντζιόρα: «Θέλουμε να είμαστε πρωταθλητές»
ΑΕΚ: Ζητά την προσοχή των οπαδών - «Το γήπεδο είναι περιουσία όλων»