Παναθηναϊκός-Άρης: Τρομερή ευκαιρία με Βέλεθ, εξέταση του VAR για πέναλτι (video+photos)

Ο Παναθηναϊκός έφτασε κοντά στην ισοφάριση στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Άρη, ενώ η φάση εξετάστηκε και από το VAR για πέναλτι του Τζέκο.

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε να χάνει με 1-0 στο ημίχρονο του αγώνα κόντρα στον Άρη, ωστόσο θα μπορούσε να έχει ισοφαρίσει στην τελευταία φάση του 45λεπτου.

Ο Αϊτόρ εκτέλεσε το κόρνερ, ο Βέλεθ κέρδισε τη μονομαχία κόντρα στον Τζέκο και σούταρε με δύναμη, η μπάλα πέρασε από τον τερματοφύλακα του Άρη Μπουσέ, αλλά σαν από μηχανής θεός ο Δεληζήσης απομάκρυνε ακριβώς πάνω στη γραμμή.

Η φάση εξετάστηκε και από το VAR για χέρι του Τζέκο στη φάση με τον Βέλεθ, αλλά δεν φάνηκε ξεκάθαρα αν βρίσκει η μπάλα.