Ολυμπιακός – Παναιτωλικός: Τρομερές επεμβάσεις από Σα και Κνετ! (videos+photos)

Ημίχρονο χωρίς τέρματα στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» με τους τερματοφύλακες Ολυμπιακού και Παναιτωλικού να κρατάνε το 0-0 με εντυπωσιακές επεμβάσεις!

Ωραίο παιχνίδι, με ρυθμό και φάσεις αλλά χωρίς γκολ στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» για Ολυμπιακό και Παναιτωλικό. Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν αυτοί που απείλησαν πρώτοι στο ματς, με τον Λάζαρ Ραντζέλοβιτς να σουτάρει δυνατά αλλά άστοχα.

Ο Παναιτωλικός είχε τη δική του στιγμή με τον Μάζουρεκ στο 14’ να παίρνει την εξαιρετική πάσα του Ματσόλα, όμως, ο Σα έκανε φανταστική απόκρουση στην προσπάθεια του Αργεντινού άσου των φιλοξενούμενων.

Ο Ολυμπιακός στη συνέχεια  άρχισε να ανεβάζει στροφές και είχε καλές στιγμές στο ματς, με τον Μασούρα στο 40' να σουτάρει άστοχα από πλεονεκτική θέση.

Η κορυφαία επέμβαση του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο, ήταν αυτή του Κνετ στην κεφαλιά του Ελ Αραμπί με τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού να απογειώνεται για να «βγάλει» τη μπάλα και να κρατήσει το «μηδέν» στα πρώτα 45 λεπτά στο Φάληρο!

Η τελευταία καλή στιγμή του ημιχρόνου, πάντως, ήταν ένα σουτ «φωτοβολίδα» του Χοσέ Χολέμπας που όμως δεν βρήκε στόχο!

Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι
Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης: «Μας αρέσει ο ανήφορος - Συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε»