Παναθηναϊκός: Κόλλησαν στη βροχή οι Νέοι (photos)

Οι νέοι του Παναθηναϊκού σε έναν δύσκολο αγωνιστικό χώρο έμειναν στο 0-0 με τη Λάρισα.

Την πρώτη της απώλεια βαθμών είχε η Κ19 του Παναθηναϊκού, που έμεινε στο 0-0 εκτός έδρας με την ΑΕΛ.

Οι παίκτες του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου είχαν δύο σερί νίκες και πήγαν στη Θεσσαλία για να συνεχίσουν το απόλυτο, ωστόσο, είχαν να αντιμετωπίσουν και τις κακές καιρικές συνθήκες. Ο Παναθηναϊκός ήταν ανώτερος, δημιούργησε πολλές καλές ευκαιρίες, όμως, δεν βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα κι έμεινε στο 0-0.

Την παράσταση έκλεψε ο τερματοφύλακας της Κ19 της ΑΕΛ Σουλούκος. Οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού μπήκαν δυνατά και έως το 10’ έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες με τους  Κρυπαράκο, Καρβούνη. Άστοχοι ήταν στη συνέχεια και οι Τζαβίδας, Ηλιάδης. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός έχασε κι άλλες ευκαιρίες και δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό του πλεονέκτημα, λόγω αποβολής παίκτη της ΑΕΛ. Σημαντικότερη φάση αυτή στο 70’ όταν οι αντίπαλοι σταμάτησαν στη γραμμή το «ψαλιδάκι» του Σιδερά. Λίγα λεπτά αργότερα άστοχος από καλή θέση ήταν και ο Αθανασακόπουλος.

Παναθηναϊκός: Χατζηγιαννάκης, Τουρκοχωρίτης, Λαζαρίδης (60’ Κούτσιας), Σιδεράς, Ρόμπι, Ηλιάδης (60’ Δημοσθενιάδης), Καρβούνης (82’ Παυλάκης), Αθανασακόπουλος, Κρυπαράκος (70’ Στόιος), Τζαβίδας, Μπιλάλ.